WŁODAWA

Przekaż nam 1 % podatku
KRS 0000240594

Duży sukces Szymona Zguczyńskiego w III Grand Prix Polski Młodzików

W rozegranym w dniach 22-23.02.2019 r. w Kwidzynie III Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym rewelacyjnie spisał się zawodnik SMS Włodawa: Szymon Zguczyński. W sobotę w turnieju grupowym w pierwszym pojedynku pokonał po dobrej grze Kacpra Latochę ULKS Moszczenica 3:1. Niestety w kolejnym meczu, pomimo prowadzenia w poszczególnych setach 10:8, 9:7, uległ 0:3 Dawidowi Chylickiemu WARMIA Lidzbark Warmiński. Przegrana ta sprawiła, że wyjście do kolejnej fazy turnieju przestało zależeć od kolejnej wygranej, ale również trzeba było liczyć na to jak zgrają w kolejnej rundzie przeciwnicy. Jednak w ostatnim pojedynku grupowym Szymon pewnie zwyciężył Macieja Perkowskiego UKS DOJLIDY Białystok 3:0, a rywale zagrali zgodnie z przewidywaniami i mógł się cieszyć z awansu z drugiego miejsca do najlepszej 32. Po niecierpliwym oczekiwaniu na losowanie, kolejnym rywalem Szymona w walce o najlepszą 16, okazał się Artur Gromek WARMIA Lidzbark Warmiński. Po dramatyczej końcówce 4 seta Szymon zwyciężył 3:1. W ostatnim meczu tego dnia o awans do czołowej 8 wygrał pewnie z Miłoszem Piecowskim TS KUŹNIA MARTEX Rybnik 3:0.

W kolejnym dniu rywalizacji Szymona czekało wydawało się niemożliwe do osiągnięcia zadanie. Pojedynek z rozstawionym z numerem 1 Alanem Kulczyckim OLIMPIA-UNIA Grudziądz, z którym to 2 lata temu w parze, zdobywał Mistrzostwo Polski w grze podwójnej. Jednak po bardzo dobrej grze, wielu emocjach i dramatycznym meczu, prowadzony przez Trenera Sylwestra Włoszka to Szymon mógł się cieszyć z wygranej 3:1. Po meczu licznie zgromadzeni obesrwatorzy nagrodzili zawodników gromkimi brawami. W półfinale turnieju Szymon Zguczyński spotkał się z Michałem Wandachowiczem UKS CHROBRY Międzyzdroje. Jego rywal w tym dniu niestety okazał się nie do zatrzymania i zwyciężył 3:0 w tym meczu, jak i w późniejszym pojedynku finałowym, wygrywając cały turniej. Ostatecznie Szymon stanął na trzecim stopniu podium, co jest jego jednym z większych osiągnięć.

Gratulacje dla Szymona i Trenera Sylwestra Włoszka.