Działalność SMS dofinansowana jest z Gminy Miejskiej Włodawa, Powiatu Włodawskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki Warszawa.
Przekaż nam 1 % podatku
KRS 0000240594

Dziękujemy Panowie!

Pragniemy poinformować, że w przyszłym sezonie rozgrywkowym niestety nie będą nas reprezentować : Sylwester Włoszek, Błażej Warpas i Emil Nowak. Występowali u nas wiele lat, dodatkowo Sylwester Włoszek był kilka sezonów naszym trenerem i za to pragniemy im serdecznie podziękować. Dzięki ich zaanagażowaniu udało się nam wygrać między innymi rozgrywki II ligi mężczyzn i wystąpić w barażach o I ligę, dwa razy zajęliśmy też trzecie miejsce. Zdobyli też wiele medali w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych rozsławiajac nasz Klub nie tylko w województwie ale również na arenie ogólnopolskiej. Rozumiemy ich chęć rozwoju i podjecie nowych wyzwań, stąd zmiana nie tylko klubu sportowego ale również związku sportowego z lubelskiego na świętokrzyski i życzymy powodzenia w nowym klubie.

Jednocześnie pragniemy również podziękować Panu Henrykowi Olejnikowi, który przez lata występów, zawsze służył pomocą, jeździł z naszymi zawodnikami po całej Polsce i był dobrym duchem naszej drużyny. Bardzo za to wszystko dziękujemy.

Do zobaczenia, być może kiedyś znów, w naszym Klubie, drzwi dla was zawsze są otwarte!

Ostatnie zdjęcia

Aktualności

Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2022

Włodawa, 14 czerwca 2023 roku

Szanowni Państwo,

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Sportu Włodawa, na podstawie punkt 24 Statutu Stowarzyszenia, zwołuje Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.

Zebranie odbędzie się w dniu 29 czerwca 2023 (czwartek), o godzinie 17.00.

Zebranie odbędzie się w małej sali gimnastycznej ZSZ i II LO im. A. F. Modrzewskiego we Włodawie.

Porządek obrad:

1. Otwarcie Zebrania.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Wybór przewodniczącego i protokolanta Zebrania.
  4. Stwierdzenia prawomocności obrad Walnego Zebrania.
  5. Sprawozdanie Zarządu z działalności za rok 2022.
  6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2022.
  7. Dyskusja.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia bilansu, rachunku wyników.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi za rok 2022.
  10. Omówienie planu pracy na 2023 r.
  11. Wolne wnioski.
  12. Zakończenie obrad.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenia oraz wszystkie osoby zainteresowane włączeniem się w działania Stowarzyszenia do udziału w Zebraniu.

Z poważaniem

Zarząd  Stowarzyszenia

Najmłodsi zawodnicy SMS Włodawa wystąpili w ogólnopolskim turnieju Pingla Cup

W dniach 16-17.06.2023 r. w Grodzisku Mazowieckim rozegrano IX edycję największego ogólnpolskiego turnieju Skrzatów i Żaków Pingla Cup. W tym roku, po 7 latach przerwy, wśród ponad 200 zawodników z całego kraju,  wystąpiła w nim dwójka naszych najmłodszych zawodników: Zofia i Antoni Szmidt. Debiutującym w tak dużej imprezie zawodnikom udało się odnieść pierwsze zwycięstwa, tym cenniejsze że od razu w imprezie ogólnopolskiej. Zebrane doświadczenia i możliwość rywalizacji z najlepszymi to bezcenna lekcja na przyszłość. Mamy nadzieję że nasi zawodnicy w przyszłości nawiążą do sukcesów w tej imprezie swojego starszego kolegi Szymona, który zwyciężył w III edycji Pingla Cup. Szczerze im tego życzymy! Jednocześnie dziękujemy rodzicom Zosi i Antosia za zaangażowanie i umożliwienie zawodnikom udziału w tych zawodach, dzięki nim SMS Włodawa znów zagościł na Pingla Cup.

SMS Włodawa z dofinansowaniem z Rządowego Programu Klub 2023

Informujemy, że w dniu wczorajszym tj. 10.05.2023 r. nastąpiło rozstrzygnięcie naboru wniosków Rządowego Programu Klub - Edycja 2023. Jest nam niezmiernie miło że wniosek naszego Stowarzyszenia został oceniony pozytywnie i otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 10 tys. zł. Dziękujemy!

Szymon Zguczyński wystąpił w Mistrzostwach Polski Juniorów 2023

W dniach 28-30.04.2023 r. w Drzonkowie koło Zielonej Góry rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym. Wśród 64 najlepszych Juniorów w kraju znalazł się zawodnik SMS Włodawa: Szymon Zguczyński. Pokazał się on z dobrej strony zajmując w grach pojedynczych miejsce 33. W grze mieszanej w parze z Agatą Lipską (MKS AGS Lewart Lubartów)  zajęli również miejsce 33, a w grach podwójnych w parze z Pawłem Polokiem (MKS Czechowice-Dziedzice) sklasyfikowani zostali na miejscu 17. Jest to już dziewiąty rok z rzędu występów Szymona Zguczyńskiego w Mistrzostwach Polski, gdzie stara się godnie reprezentować Miasto i Powiat Włodawski. W tym roku niestety przygotowania zakłóciła kontuzja, której nabawił się przed Mistrzostwami Województwa, pomimo tego występ należy uznać za udany a wyciągnięte wnioski i zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentują w kolejnych zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Remis w ostatnim meczu rundy rewanżowej II ligi mężczyzn w tenisie stołowym

Ostatni mecz rundy rewanżowej rozegraliśmy z drużyną UKPKS Błękitni Leopoldów. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 5:5. Punkty dla SMS Włodawa zdobyli:

Sylwester Włoszek - 2

Jakub Zguczyński -1

Błażej Warpas - 1

Szymon Zguczyński - 1

Drużyna nasza zajęła na koniec rozgrywek trzecie miejsce, tym samym powtórzyła bardzo dobry wynik z ubiegłego sezonu. Pozostał pewien niedosyt, bowiem w najważniejszych meczach sezonu nie zagraliśmy na takim poziomie na jakim chcieliby grać zawodnicy.

Gratujemy! Nasze występy nie byłyby możliwe bez wsparcia Gminy Miejskiej Włodawa, Starostwa Powiatowego we Włodawie a także Ministerstwa Sportu z Programu Klub 2022. Dziękujemy za wsparcie i kontynuujemy pracę na treningach aby w przyszłym sezonie wyniki były jeszcze lepsze.

3 medale i awans Szymona Zguczyńskiego do MP na Mistrzostwach Województwa Juniorów

W dnu 25.03.2023 r. rozegrano w Niedźwiadzie Indywidualne Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym. Wystartował w nich  zawodnika SMS Włodawa Szymon Zguczyński Pomimo kontuzji stawu skokowego z którą zmagał się od czwartku wywalczył 3 medale. W grze podwójnej w parze z Arturem Słomką (HEKSA Niedrzwica Duża) zajęli 3 miejsce. W grze mieszanej z Agatą Lipską (MKS AGS Lewart Lubartów) zdobyli medal srebrny. W grach singlowych dopiero w finale uległ swojemu partnerowi deblowemu i zdobył wicemistrzostwo województwa. Dodatkowo zostal rozegrany turniej eliminacyjny do MP Juniorów w których po ciężkich meczach wywalczył awans do Mistrzostw Polski Juniorów, które zostaną rozegrane w kwietniu w Zielonej Górze. Gratulujemy i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski!

Wygrana Szymona Zguczyńskiego w Integracyjnym Turnieju o Puchar Rektora UMCS

W dniu 21.03.2023 r. rozegrano w Lublinie Integracyjny Turniej o Puchar Rektora UMCS. Wzięła w nim udział reprezentacja I LO im. T. Kościuszki we Włodawie w składzie: Magdalena Bytof, Szymon Zguczyński, Bartosz Zawadewicz i Bartosz Kawiak. W kategorii chłopców zwyciężył Szymon Zguczyński zdobywając Puchar Rektora UMCS i statuetkę najlepszego zawodnika turnieju. W kategorii dziewcząt Magdalena Bytof zajęła trzecie miejsce. Opiekunem zawodników był Pan Jarosław Soroka - nauczyciel wychowania fizycznego w I LO im. T. Kościuszki we Włodawie. Magdalena Byfof, Bartosz Zawadewicz i Szymon Zguczyński są zawodnikami SMS Włodawa.Gratulujemy udanego występu!

Występ zawodników SMS Włodawa w Drużynowych Mistrzostwach Województwa i złoty medal Kadetek

W rozegranych w dniu 19.03.2023 r. Drużynowych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym w kategoriach Młodzików i Młodziczek, Kadetek i Juniorów wzięli udział zawodnicy SMS Włodawa. Nalepiej zaprezentowały się nasze Kadetki w składzie Nikola Wołodko i Gabriela Torbicz wygrywając w finale 3:1 i zdobywając złotym medal i awans na Drużynowe Mistrzostwa Polski. Drużyna Młodziczek w składzie Maja Kuraś i Alicja Sobiecka uległy w ćwierćfinale swoim przeciwniczkom 0:3 zajęły miejsce piąte podobnie jak drużyna Młodzików w składzie Norbert Poprawski i Ksawer Baj-Horbaczewski., która również przegrałą 0:3 w ćwierćfinale. Piąte miejsce zajęła też drużyna Juniorów, w składzie Szymon Zguczyński, Bartosz Zawadewicz i Jeremi Baj-Horbaczewski przegrywając 2:3 swój mecz ćwierćfinałowy.

Gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy rodzicom zawodników za dowiezienie na miejsce zawodów.